Вибір і установка захисних ролет – складне завдання, якщо не знати нюанси, принципи експлуатації та виготовлення. Адже вони розрізняються не тільки за кольором і матеріалом, а за місцем застосування, конструкцією, системою управління, деяким іншим якостям. При покупці виробів в ALPRI Ви можете звертатися до консультантів, які підберуть оптимальний варіант для Вашого випадку.
Різновиди за місцем використання
Вибираючи відповідний виріб, рекомендуємо грунтуватися на призначенні покупки. Варто розрізняти:
- Гаражні ролети – виконують функціональну роль воріт, закриваючи отвір на вході. Вони досить міцні за рахунок ширини ламелей в 77мм, але тепло зберігати не призначені.
- Сантехнічні рольставні – це компактні і економічні конструкції, але механізм замикання у них відсутній.
- Ролети для дверей і вікон – можуть виконувати кілька функцій захисту одночасно: закривають отвори від сторонніх поглядів, шуму, несприятливих погодних умов (поривчастий вітер, сніг, пил, палюче сонце). Важливою особливістю застосування даного виду систем є – захист від злому.
Ми пропонуємо Вашій увазі міцні алюмінієві ролети для вікон. Цей метал має антикорозійні властивості, що продовжує службу вироби. Всі комплектуючі для виготовлення закуповуються безпосередньо у виробника – в компанії «Алютех», офіційними партнерами якого ми є на території України.


З чого складаються конструкції
Стандартна модель рольставен передбачає наявність чималої кількості складових, що беруть участь в загальній системі. Зазвичай присутні такі конструктивні елементи:
- Короб – має кілька форм-факторів і способів кріплення, в залежності від кута нахилу. А його розмір повинен повністю адаптуватися до ширини ламелей.
- Напрямні. Їх вибір також повинен грунтуватися на параметрах рухомих елементів, а також – враховувати необхідність у зламостійкості.
- Полотно, його часто рекомендується підбирати відповідно до основних цілей покупки: комфорт експлуатації, захисні, розмірні характеристики.
- Механізми управління і замикання – завжди залежать від того, буде використовуватися шнур або пружина – в механічних типах. Нерідко покупці обирають автоматичні ролети, які спрощують процес експлуатації, але ціни на них відрізняються від ручних варіантів.
Саме від конструктивних особливостей виробу буде залежати його функціональність, довговічність використання і привабливість. Але це працює за умовою, що придбання було скоєно в надійному місці. Купуючи в ALPRI, Ви забезпечуєте собі гарантовано якісну покупку, яка підібрана спеціально для клієнта і повністю відповідає очікуванням.
Матеріал
Ролетні системи – вироби з міцного алюмінію. Вони добре показують себе на практиці, незважаючи на те, що в народі прийнято вважати сталь найнадійнішим матеріалом в цьому плані. Вона дійсно має антивандальні властивості, але не у всіх ситуаціях підходить.
Наприклад, для широких прорізів потрібна установка не дуже вузьких ламелей, вони повинні мати жорсткі ребра. І система дозволяє зробити їх виключно з алюмінієвих сплавів. В іншому випадку, вони не будуть міцним, або направляючі просто не зможуть впоратися з навантаженням.
Також перевагами застосування алюмінію в виробництві ролетних продуктів можна вважати:
- Корозійну стійкість.
- Тривалий термін служби в мінливих кліматичних умовах.
- Збереження тепла в приміщенні, якщо мова йде про пінозаповнений варіант.
І за вартістю така конструкція буде дешевше, так як виробництво товарів з алюмінію не так затратно, як робота зі сталлю.
Види регулювання
Вибір різновиду системи управління ролетами – ще одна задача, яку варто вирішити перед покупкою. Умовно, вони діляться на:
- Механічні (ручні).
- Автоматичні.
Але не кожна модель дозволяє використовувати повний список варіантів при підборі, так як багато залежить від маси конструкції, а також – місця установки. Ви можете розглянути такі пропозиції:
- Підйом і опускання полотна за допомогою троса, який збирається в спеціальну касету. Це механічний різновид управління, застосовується при вазі виробу до 12 кг.
- Контроль висоти нижніх ламелей здійснюється за рахунок троса, але в рух конструкція призводиться спеціальною ручкою. Допустима маса – 12 кілограмів.
- Регулювання при відкриванні та закриванні відбувається власноруч, але процес значно полегшується через установку інерційної пружини всередині самого вала. Тут максимальна вага рольставен становить 60 кг.
- Автоматичний спосіб підйому і спуску системи – приводиться в рух за рахунок двигуна, керованого кнопкою, пультом або “розумним будинком”. Чим більше маса виробу, тим потужніше потрібен движок.
Ручне і автоматичне управління відрізняються в процесі експлуатації, різниця в ціні також відчутна. Тому варто орієнтуватися не тільки на параметри роллетної моделі, а й на свої фінансові можливості.
Основні моменти на які потрібно звернути увагу при виборі
Послідовність параметрів вибору, за якими рекомендується вибирати ролети “Алютех”:
- Особливості короба – його форма, кут нахилу, вимоги до безпеки споруди та встановлення.
- Тип профілю – яка довжина і товщина ламелей повинна бути, виходячи з необхідності в антивандальних якостях, захист від шуму і сонячних променів. Важливо визначитися, чи вітрова сторона, і які розміри отвору.
- Різновид направляючої шини, яка залежить від формату ламелей.
- Система управління – на підставі встановлених раніше габаритів, маси і потреби користувачів в комфорті.
- Дизайн. Кольорове рішення, чи є особливі переваги.
Коли покупець вже визначився з правильним продавцем, це вже півсправи, залишається тільки правильно підібрати виріб. У ALPRI Ви знайдете безліч різних моделей і їх забарвлень, а за якість переживати не доведеться. Ми вважаємо, що на ринку пропозицій має бути більше виробників, яким можна довіряти. І ми хочемо довести Вам свою надійність.

