Фахівці часто говорять про те, що після установки необхідна грамотна експлуатація захисних ролет. Всі рекомендації прописані в інструкції і дозволяють конструкції довше служити, зберігати свою функціональність і презентабельність на більш тривалий термін.
Очищення
Система, встановлена на вікна або ворота з зовнішньої сторони, вимагає регулярного очищення. Останнє може бути:
- Поверхневе – без агресивних миючих засобів, з мокрою губкою і теплою водою (бажано пройтися пилососом по нижній частині шини в області замка). Передбачає видалення основної частини забруднення в легкодоступних місцях, але це доцільно при невеликій кількості небажаних накопичень.
- Глибоке – проводиться рідше, включає також (плюс до основного прибирання) позбавлення від засмічення шарнірних з’єднань і очищення інших дрібних механізмів, важкодоступних зон, іноді потрібне розбирання за участю фахівця.
Головний принцип і основне правило використання установки – своєчасний догляд за захисними ролетами, що запобігає порушенню функціоналу та естетики. Вчасно проведена чистка продовжує термін експлуатації виробу і позбавляє від незручностей, пов’язаних з попаданням в конструкцію зайвих частинок.
Як доглядати в зимовий час
Несприятливі погодні умови нерідко призводять до примерзання віконного захисту. Причому це не залежить від якості монтажу, і щоб вийти зі складної ситуації, не пошкодивши виріб, треба враховувати прості рекомендації. Профілактика:
- Видалення снігу з поверхні ламелей і направляючих.
- Змітання опадів з нижньої поверхні полотна.
- Регулярне прибирання території гаражу (хоча б ту площу, яка потрібна для під’їзду).
Тоді легше запобігти зледеніння полотна захисних ролет, однак, якщо це сталося, то не можна:
- використовувати гарячу воду, щоб швидко розморозити конструкцію;
- застосовувати автоматичний привід, здатний докласти більше сили;
- намагатися механічно впливати на ролети за допомогою сторонніх предметів.
Такий профіль не призначений для великих навантажень на поверхню, тому є високий ризик пошкодження пристрою. Краще дотримуватися рекомендацій професіоналів.


Що робити, якщо ролети примерзли
Фахівці радять:
- Спробувати простукування полотна захисних ролет, щоб хоча б частина крижаного наросту обсипалася. Зазвичай цього достатньо для відкривання воріт або вікон.
- Використовувати привід тільки після того, як Ви переконалися, що на нього не доведеться надто велике навантаження. Інакше підвіси можуть обірватися.
- Відмовитися від застосування ломів, лопат, навіть при простукуванні, робити це тільки пальцями. В іншому випадку ламелі або інші вразливі деталі деформуються.
Практика показує, що дотримання інструкції працює в більшості випадків, коли потрібно відкрити систему в мороз. Але багато що залежить від якості виробу, ніж більш продумана установка, тим простіше знайти вихід в ситуації, що склалася.
Компанія ALPRI знає, які варіанти дозволять уникнути серйозних проблем в умовах негативного впливу клімату. А також Ви можете проконсультуватися з фахівцями організації, якщо виникли питання щодо вибору або експлуатації товару.


Якщо під час очищення були виявлені серйозні несправності, не варто намагатися робити ремонт механізму своїми руками, особливо, якщо немає відповідних навичок. Терміново потрібно звернутися до фахівців, які мають досвід в цьому.
Своєчасне проведення сервісного обслуговування ролетних систем допомагає попередити не тільки поломку захисних ролетних систем, але і продовжити їх термін експлуатації.